Енергетична демократія неможлива без свідомого ставлення українців до споживання енергії та стимулюючих кроків держави5 листопада у Києві відбувся 6-й Європейсько-український енергетичний день. Ця найбільша подія року у галузі відновлюваної енергетики та енергоефективності зібрала близько 250 представників центральних органів виконавчої влади, бізнесу, профільних асоціацій, громадських організацій, міжнародних установ, засобів масової інформації.

Центральною темою цьогорічного Енергетичного дня стала Енергетична демократія, що є політичним, економічним, соціальним та культурним поняттям, об'єднуючи технологічні перетворення в енергетичній сфері зі зміцненням демократії та участю громадськості. Це поняття пов'язане із триваючим процесом децентралізації енергетичних систем із використанням енергоефективності та відновлювальних джерел енергії для зміни енергетичної власності.

Як повідомив під час заходу голова Департаменту стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Михайло Бно-Айріян, наразі уряд країни зосереджений на реформуванні ринку таким чином, щоб нові умови враховували реальну вартість енергоресурсів. Такий підхід дозволить споживачам, у тому числі промисловості, вибирати для себе оптимальний режим споживання і встановлювати енергоефективне обладнання. «Саме при такому підході виявиться стимулююча функція держави у сфері енергоефективності. І саме такий спосіб впливу призведе до системного поліпшення енергоефективності в Україні», - прокоментував Бно-Айріян. Він також коротко окреслив роль і завдання Міністерства в сфері енергоефективності та енергозбереження. «На 2016 рік одним з ключових напрямків роботи стане облік енергоресурсів, щоб ми точно знали, хто і скільки ресурсів споживає», - повідомив Бно-Айріян.

Голова Держенергоефективності України Сергій Савчук наголосив, що сьогодні в Україні енергоефективність – це вже не пусті гасла. «Урядом були здійснені рішучі кроки, спрямовані на зменшення та заміщення споживання газу, розвиток використання відновлюваних джерел енергії», - прокоментував Сергій Савчук та повідомив про низку прийнятих нормативно-правових актів, які створюють сприятливі умови для роботи бізнесу у цих сферах.

«Наше завдання – змінити культуру енергоспоживання загалом. Ми маємо створити «живий» попит з боку населення на енергоефективні технології та обладнання. Це суттєво сприятиме вирішенню проблем неефективного споживання ресурсів», - повідомив пан Савчук та зазначив, що протягом року впровадження енергоефективних технологій дозволило скоротити використання природного газу на 2,4 млрд куб.м та зекономити значні кошти на його закупівлю.

Водночас директор секретаріату Енергетичного співтовариства Янез Копач заявив, що Європейське енергетичне співтовариство (ЄЕС) розраховує на швидке опрацювання Верховною Радою України законопроекту про ринок електроенергії, який розробляє Міністерство енергетики та вугільної промисловості з початку 2015 року. Прийняття цього документу дозволить Україні швидше стати повноцінним членом ЄЕС, «перестрибнувши одразу через кілька сходинок».

Янез Копач зауважив, що найбільше Україна просунулася в реформуванні двох секторів – газового та електроенергетичного. За словами пана Копача, наразі дуже активно розробляється вторинне законодавство, з розробкою якого готове допомогти Енергетичне Співтовариство: «Ми інтенсивно працюємо над адаптацією цих законів, щоб вони повністю відповідали Третьому енергетичному пакету», підкреслив Янез Копач.

Пропонуємо Вам кілька фотографій з цього важливого та дуже цікавого заходу.

 Виступає Матс Люндін
Виступає Матс Люндін – Голова Ради Європейсько-української енергетичного агентства

 

Виступ Сергія Савчука
Виступ Сергія Савчука – Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України

 

Засідання секції «Енергетична демократія в Україні: політика, реформи, відповідальність»
Засідання секції «Енергетична демократія в Україні: політика, реформи, відповідальність»

 

Доповіді уважно слухають заступник Голови правління Ощадбанку Андрій Стецевич та заступник міського Голови міста Чернівці Марія Прочук
Доповіді уважно слухають заступник Голови правління Ощадбанку Андрій Стецевич та заступник міського Голови міста Чернівці Марія Прочук

 

Засідання секції «Залучення інвестицій: перетворення загроз на можливості» (виступає Тімур Бондарєв , керуючий партнер юридичної компанії Arzinger)
Засідання секції «Залучення інвестицій: перетворення загроз на можливості» (виступає Тімур Бондарєв , керуючий партнер юридичної компанії Arzinger)

Автор: Дмитро Ходоров

2006-2020 Дорош Игорь
admin@renewable.com.ua
Использование любых материалов, 
размещенных на сайте, разрешается
при указании прямой ссылки.