30 листопада 2017 року в Києві відбувася «II Український форум з відновлюваної енергетики ‘17», на якому обговорили питання інвестиційних можливостей
українського ринку відновлюваної енергетики. Організатор Форуму — A7 CONFERENCES, Співорганізатор — Dentons, Генеральний партнер з відновлюваної енергетики – RENTECHNO, Спеціальний Енергетичний Медіа-Партнер – Bloomberg New Energy Finance, Інвестиційний партнер — A7 CAPITAL.

Відновлювана енергетика є одним із найбільш перспективних напрямків, на який звертають увагу все більше гравців ринку. Протягом останніх років питання енергоефективності та енергонезалежності набули актуальності серед українських та іноземних компаній. У 2017 році Форум став найбільшою комунікаційною платформою з фокусом на інвестиційні можливості, розвиток і реформування сектору відновлюваної енергетики.

Платформа об'єднала більше 300 представників сектору з інвесторами, державними діячами та фінансовими організаціями з більш ніж 20 країн світу. Форум складався із трьох панельних дискусій, присвячених сонячній енергетиці, вітроенергетиці, біо- та гідроенергетиці. Представники українських та іноземних компаній озвучували свої прогнози об’єму іноземних інвестицій у відновлювану енергетику України, а також ділились досвідом реалізованих проектів.

Геннадій Зубко, Віце-прем'єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України, зазначив: «Низка законів, які були прийняті у цьому році, дали можливість залучити альтернативу енергетику до співпраці по теплопостачанню. Основні плани у нас наступні – імплементація закону про комерційний облік (до 1 лютого) та імплементація закону про енергетичну ефективність будівель (до 1 квітня)». Також віце-прем’єр-міністр України наголосив на важливості співпраці з ЄБРР: «Роботи дуже багато, інструменти є, фінансування продовжується, є підтримка від міжнародних партнерів. Очікуємо підписання угоди на 100 млн євро з Європейським Союзом».

Шевкі Аджунер, Директор, Європейський Банк Реконструкції та Розвитку в Україні (EBRD) подякував українському уряду за роботу над запуском такого складного механізму переходу у бік відновлюваної енергетики: «Ми всі тут відіграємо і будемо відігравати важливу роль у системі забезпечення відновлюваної енергетики. За останні роки я не бачив стільки зацікавленості з боку іноземних інвесторів сферою відновлюваної енергетики в Україні. Я сподіваюсь, що невдовзі буде запроваджена відповідна законодавча база для інвестицій. ЄБРР готовий підтримувати ваші проекти, і не лише ЄБРР – весь світ з вами».

Сергій Савчук, Голова, Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, підкреслив: «Форум потрібен нам, в першу чергу, для того, щоб не ідентифікувати проблеми, а залучати інвестиції до вже наявних проектів. Є серйозна та згуртована робота між Президентом, Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою над підготовкою законопроектів, що дозволяють інвесторам повертати свої інвестиції швидко та надійно».

Євген Ладнич, Головний виконавчий директор, RENTECHNO (Україна), анонсував створення Сонячної асоціації та Фонду відновлюваної енергетики: «Виникла ідея створити інститут спільного інвестування – програма «Спільні інвестиції в майбутнє». Такі інститути вже успішно існують в інших галузях. За цією програмою ми плануємо побудувати біля 10 об’єктів потужністю від 5 до 10 мВт кожен. Ми вважаємо, що інвесторів дуже цікавить сфера сонячної енергетики в Україні, переконалися на власному досвіді. Але є перешкоди – це, перш за все, неможливість отримати технічні умови або підключення на проекти менше 5 мВт, тому зараз всі проекти в Україні більше 5 мВт. Крім того, є питання щодо банківського фінансування – звісно, ставки знижені і почалось активніше фінансування, але це заставне фінансування, його не завжди є можливість сплатити перед початком проекту». Також Євген Ладнич запевнив, що робота над проектом вже почалась: «Вже зараз діє корпоративний інвестиційний фонд, а також є компанія з готовим проектом, в яку ми будемо інвестувати кошти».

На Форумі було представлено досвід наступних фахівців у сфері сонячної енергетики, вітро-, гідро- та біоенергетики: Максим Сисоєв, Старший юрист, Dentons Kyiv, Співголова Комітету з палива та енергетики, ЄБА України; Пітер О’Брайен, Генеральний менеджер, Eurocape New Energy Ukraine; Тер’є Пілског, Виконавчий Віце-президент, Розвиток на фінансування проектів, Scatec Sola; Арне Якобсен, Голова правління, AICE Hydro AS (Норвегія); Олексій Балаба, Директор департаменту з генерування та зберігання енергії, Siemens Ukraine (Україна); Юрій Гнатюк, Директор, Державне підприємство «Енергоринок»; Станіслав Ігнатьєв, виконавчий директор Інституту сталого розвитку, засновник Харківського енергетичного кластеру; Вадим Рассовський, Головний Інженер, ПрАТ «Укргідроенерго»; Родіон Морозов, Директор департаменту екологічного реінжинірингу та впровадження проектів ресурсозбереження, АБ «Укргазбанк» (Україна); Андрій Гладкий, Директор, Solar Systems (Україна), Юрій Подоляк, Комерційний директор, ІК НЕТ (Україна), Нарек Арутюнян, Генеральний директор, Rengy Development (Україна); Ольга Єрьоміна, Cтарший банкір Департаменту електроенергетики ЄБРР (EBRD); Георгій Гелетуха, Голова правління, Біоенергетична асоціація України (Україна); Анна Шарикіна, Директор з управління ризиками, A7 CAPITAL (Україна); Олексій Пархомчук, Інвестиційний директор, Представник в Україні, IFU (Investment Fund for Developing Countries), Данія та інші.

Організатор Форуму — A7 CONFERENCES, Співорганізатор — Dentons, Спеціальний Енергетичний Медіа-Партнер – Bloomberg New Energy Finance, Генеральний партнер з відновлюваної енергетики – RENTECHNO, Ексклюзивний фінансовий партнер – UKREXIMBANK; Партнери – Solar Systems та IK NET, Технічний Партнер – BT Ukraine; Офіційний перевізник – Turkish Airlines; Інвестиційний партнер — A7 CAPITAL. Генеральний Інформаційний партнер – NewsOne. Генеральний новинний партнер — Iнтерфакс-Україна. Ексклюзивний бізнес медіа-партнер — журнал Бізнес. Міжнародні медіа-партнери — DiXi Group, Nateqnews. HR-партнер — HeadHunter. Медіа-партнери — Платформа, Громадське радіо, Економічна правда, Фокус, The економіст, EcoTown, Апостроф, Грушевського 5, iPress, журнал Термінал, ABCnews, Обладнання та інструменти для професіоналів, Відновлювана енергетика в Україні, Easy Business, щотижневий журнал «Енергобізнес», UBJ, Kyiv Post, журнал «Винахідник і раціоналізатор», Delo.ua, AW-Therm, журнал «Екологія підприємництва», «Україна-Електро», «Енергетична стратегія», «Business Rewiew». За підтримки — Norwegian-Ukrainian Chamber of Commerce, American Chamber of Commerce, Центр досліджень енергетики, Спілка українських підприємців, BuildPortal, ЕСКО, Спілка Українських Підприємців, ProfBuild, Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України, Національна Асоціація України з теплових насосів та інші.

Про наступні події A7 GROUP більше на сайті: a7conf.com

Матеріали, фото та відео-запис доступні за посиланням: www.a7conf.com/uref

2006-2020 Дорош Игорь
admin@renewable.com.ua
Использование любых материалов, 
размещенных на сайте, разрешается
при указании прямой ссылки.