Метки: [ интервью ]

11% з відновлюваних джерел енергії в загальному балансі до 2020 року – основне завдання Держенергоефективності України На запитання кореспондента в ексклюзивному інтерв'ю ресурсу з відновлюваних джерел енергії renewable.com.ua відповідає директор Департаменту розвитку відновлюваної енергетики Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Ігор Олександрович Ковальов

Ігор Олександрович Ковальов
Ігор Олександрович Ковальов 

Які завдання наразі стоять перед Агентством в сфері відновлюваної енергетики?

Наразі Агентство працює над реалізацією Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року, яким передбачається здійснення заходів щодо забезпечення частки енергії, отриманої з відновлюваних джерел, в кінцевому споживанні енергії в 2020 році не нижче 11%. Це дозволить не лише удосконалити єдину організаційну основу для виконання завдань державної політики у сферах використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, а й значно зменшити споживання традиційних паливно-енергетичних ресурсів в усіх галузях національної економіки України і, відповідно, підвищити рівень енергетичної безпеки держави.
Крім того, Держенергоефективності розробило проекти розпоряджень Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з імплементації Директиви Європейського Парламенту та Ради 2009/28/ЄС» та «Про Національний план дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року» (у 2010 році Україна приєдналася до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, однією із умов виконання якого є адаптація національного законодавства до законодавства Енергетичного Співтовариства).

Який відсоток відновлюваної енергетики в загальному енергетичному балансі України?

Щодо відсотка відновлюваної енергетики в загальному енергетичному балансі, то тут варто зазначити, що дані енергетичного балансу 2013 року буде опубліковано у четвертому кварталі 2014 року. Але за попередніми даними Міненерговугілля та НКРЕ, у 2013 році частка ВДЕ в структурі загального виробництва електричної енергії становить 7,6% (статистичні дані надходять із запізненням на 1 рік). За 2012 рік частка ВДЕ в структурі загального кінцевого споживання становить 3,8 %.

В які види «зеленої» енергетики йде найбільше інвестицій? Чому?

Слід зазначити, що з 2010 року 97% введених нових потужностей в галузі відновлюваної енергетики припадає на вітрову та сонячну енергетику. Потужність об'єктів вітроенергетики збільшилась з 76 МВт до 480 МВт, а потужність об'єктів сонячної енергетики збільшилась з 2,5 МВт до 807 МВт. Це пов'язано з постійним зниженням собівартості будівництва цих об'єктів внаслідок розвитку технологій, створеним в Україні механізмом залучення інвестиційних коштів та встановленими розмірами «зеленого» тарифу для електроенергії виробленої з відновлюваних джерел.

Які проблеми в даний час є найбільш серйозними в галузі відновлюваних джерел енергії?

На сьогоднішній день розвиток виробництва електроенергії з відновлюваних джерел значно випереджає розвиток виробництва теплової енергії з відновлюваних джерел (в основному за рахунок встановлення «зеленого» тарифу).

Розробленим Агентством проектом Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року передбачено збільшення використання ВДЕ в галузі опалення та охолодження до 5,8 млн. т н. е. у 2020 році, проте динаміка розвитку використання ВДЕ для потреб опалення та охолодження свідчить про недостатню ефективність існуючих механізмів стимулювання виробництва теплової енергії з відновлюваних джерел.

Для досягнення поставлених цілей, зазначених у проекті Національного плану дій з відновлюваної енергетики на період до 2020 року щодо розвитку використання ВДЕ в галузі опалення та охолодження та виконання міжнародних зобов'язань України в рамках членства в Енергетичному Співтоваристві, необхідно вдосконалювати нормативно-правову базу стосовно стимулювання виробництва теплової енергії з відновлюваних джерел.

Чим буде займатись Агентство в найближчий час? Які заходи плануються на поточний рік?

Відповідно до Положення про Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, Агентство продовжує виконувати покладені на нього завдання: забезпечує реалізацію державної політики у сферах ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива


Так, 4-7 листопада 2014 року планується проведення VI Міжнародного інвестиційного бізнес-форуму з питань енергоефективності та альтернативної енергетики та VII Міжнародної спеціалізованої виставки «Енергоефективність. Відновлювана енергетика – 2014». В рамках Форуму та Виставки планується проведення низки заходів присвячених питанням енергозбереження та енергоефективності.

Дмитрий Ходоров

You have no rights to post comments

2006-2020 Дорош Игорь
admin@renewable.com.ua
Использование любых материалов, 
размещенных на сайте, разрешается
при указании прямой ссылки.