Малі вертикальні ВЕУ від «Альт-Енерго» - обирай вітчизняний продукт!Інтернет-ресурс «Відновлювана енергетика в Україні» продовжує серію інтерв’ю з представниками вітчизняних компаній, які працюють на ринку відновлюваних джерел енергії як в Україні, так і в інших країнах. На запитання кореспондента Інтернет-ресурсу відповідають директор ТОВ «НВП «Альт-Енерго» Сергій Бабару та директор з розвитку цієї компанії Юрій Колодка.

Директор Сергій Бабару та директор з розвитку цієї компанії Юрій Колодка
Директор Сергій Бабару (зліва) та директор з розвитку Юрій Колодка

Чому Ви вирішили займатись розробкою вертикальних вітрових електроустановок?

Альтернативна енергетика сьогодні є одним з найбільш актуальних напрямків, які стрімко розвиваються, а в питання екології залучені практично всі. Вітер сьогодні є найбільш доступним джерелом з усіх відновлюваних джерел енергії в Україні у порівнянні з сонцем та водою. Він є завжди. Крім того, вартість трудовитрат та обладнання для перетворення енергії вітру в електричну порівняно менша, ніж вартість перетворення з інших джерел енергії. Тим не менш, для звичайного українського споживача вибір вітрових установок дуже обмежений через невідповідність вимогам (компактність, мобільність, потужність, принцип роботи та інше), а також через відсутність на ринку вітрогенераторів, які відповідають умовам українського клімату. Ми знайшли спосіб задовольнити потреби українців (і не тільки українців) шляхом створення вертикального вітрогенератора типу «турбіна».

У чому полягають переваги вертикальних ВЕфУ перед горизонтальними?

Головною перевагою є те, що будь-який споживач може розмістити наш вітрогенератор практично в будь-якому місці, де немає перешкод для вітрового потоку.

Також слід зазначити ключові відмінності наших вітрогенераторів типу «турбіна» від «вентиляторів»:
• все одно з якої сторони дує вітер;
• абсолютно безшумні та екологічно безпечні (не відлякують птахів, комах та сусідів);
• починають роботу при низькій швидкості вітру;
• дуже прості у конструкції та обслуговуванні.

Яку лінійку ВЕУ Ви пропонуєте?

Ми можемо виробити вітрогенератор будь-якої потужності. Однак ми не є шанувальниками гігантоманії, тому пропонуємо основну лінійку вітрогенераторів - WDG 500, 600, 800,1000 з площею вітроколеса від 1,8 до 2,8 м2, які дозволяють задовольнити потреби як господаря невеликої дачі, так і власника підприємства, який бажає освітити територію, наприклад заводу, в темний час доби за рахунок вітру. В той же час ми індивідуально розглядаємо проект кожного замовника, та виходячи з його потреб, можемо виробити вітрогенератор, який може не входити в основну лінійку без додаткового для нього фінансового навантаження.

Які генератори для власних ВЕУ використовуєте?

Загальні характеристики
Вітрогенератор:
• Трьохфазний, на постійних магнітах;
• Електромагнітна система: магніт-магніт;
• Старт: 2 м/с (швидкість вітру);
• Робочий діапазон 2,5-18 м/с.

Контролер (автоматика):
• Booster – система на підвищення (1->12);
• Контроль заряду АкБ;
• МРРТ технологія;
• Протиураганна система.

Крила:
• Тип вітроколеса: «турбіна»;
• Аеродинамічне;
• Матеріал: склопластик або алюміній.

Хто є перспективними покупцями Ваших вітрогенераторів?

Завдяки нашій унікальній розробці потенціальним покупцем може бути практично кожен, хто використовує електрику. Можливими місцями встановлення є:
• Об’єкти, які обов’язково мають бути з резервним живленням: лікарні, телефонні станції, дитячі заклади та інші.
• Будь-які житлові об’єкти, особливо це стосується будинків за містом (дачі, коттеджи).
• Установки для освітлення парків, вулиць, пішохідних переходів, рекламних щитів та конструкцій.
• Встановлення в містах на дахах будівель, не заважаючи іншій інфраструктурі.
• Мобільні ВЕУ для комфорту та нормальних умов відпочинку на природі.

Розкажіть про вже встановлені ВЕУ?

На сьогодні вже встановлених ВЕУ не багато у зв’язку з тим, що процес запуску роботи нашого підприємства потребував достатньо тривалого часу починаючи з випробувань багаточисленних зразків, закінчуючи патентуванням нашого винаходу. З вже працюючих хочеться відмітити установки для освітлення вулиці в м.Луцьк, для домогосподарства у Запорізькій обл., для освітлення рекламної конструкції у м.Київ. Сьогодні у розробці знаходяться проекти для котеджного містечка в Миколаївській обл., декілька домогосподарств в м.Київ, багатоповерхового будинку (ОСББ) в м.Київ, освітлення території підприємства м.Одеси, освітлення будівельного майданчик в Запорізькій обл. тощо.

Які плани у компанії на наступний рік?

Бачення та ціль нашого підприємства – це бути компанією №1 у сфері відновлюваних джерел енергії, отриманої за допомогою вітру. Це означає лідерство в інноваціях, свій внесок в екологію оточуючого середовища України, а також гнучкість по відношенню до будь-якого сегменту споживачів з метою надання свободи та незалежності від традиційних джерел енергії.

Сьогодні нашою продукцією зацікавились партнери з Європи та Африки. Декілька спільних проектів знаходяться в стадії розробки. Таким чином, в найближчому майбутньому ми з гордістю будемо мати споживачів з іншої країни, який буде бачити напис «ALT-ENERGO» - «Зроблено в Україні».

Автор: Дмитро Ходоров

0856s

Відновлювана енергетика в Україні

 

You have no rights to post comments

2006-2020 Дорош Игорь
admin@renewable.com.ua
Использование любых материалов, 
размещенных на сайте, разрешается
при указании прямой ссылки.