МХП - лідер у розвитку біогазових технологій на птахофермах в УкраїніУкраїнський енергетичний форум UEF2019, як і у попередні роки, зібрав усіх основних гравців та інших зацікавлених у розвитку енергетичного бізнесу в Україні. Третій день традиційно був Фокус-днем електроенергетики – теми доповідей в основному торкались розвитку ринку електроенергетики та перспектив розвитку відновлюваних джерел енергії.

Поряд з доповідями, присвяченими вітровій, сонячній, водневій та інших галузей, значну увагу привернув виступ Івана Тракслера – директора "MHP Eco Energy" – підрозділу холдингу «Миронівський хлібопродукт», що займається розвитком та впровадженням енергоефективних проектів в рамках холдингу.

МХП - лідер у розвитку біогазових технологій на птахофермах в Україні

За словами спікера, керівництвом холдингу, зважаючи на наявність великої кількості курячого посліду, що утворювався на виробництві, в 2013 році був розроблений та впроваджений пілотний проект по переробці 100 відсотків курячого посліду на одній з птахофабрик у Дніпропетровської області. З цією метою було побудовано 5 МВт біогазову станцію "Оріль-Лідер". На ній було перевірено багато нових технічних рішень, оскільки курячий послід є досить складною у плані переробці речовиною. За період експлуатації даного заводу, починаючи з 2013 року, на ньому було перероблено 300 тис. тон посліду, 700 тисяч кубічних метрів води, що використовувалась для миття кліток, вироблено більше 100 млн. кубічних метрів біогазу, згенеровано 200 млн. кВт/годин та заміщено близько 700 000 т. вуглекислого газу по Паризькій угоді.

Досвід комплексу, за словами доповідача, показав, що біогазові проекти в Україні можуть бути успішними і цей напрямок має розвиватись. Основними проблемними моментами є постійна наявність сировини, складність підключення до мереж та брак фахівців – людей, які можуть якісно управляти процесами.

Завдяки успішній роботі першої станції, було прийнято рішення про будівництво 24 МВт біогазової станції біля м. Ладижин Вінницької області - "Біогаз Ладижин". Цей проект складається з 2 технологічних площадок. Тут планується виробництво не тільки електроенергії, а й пари для технологічних процесів. Особливостями даної станції є наступні моменти – утворення великої кількості біогазу, когенерація та правильне управління нею (передбачено будівництво 6 блоків по 2 МВт кожний), додаткове будівництво окремого біогазопроводу для забезпечення видачі продукту, а також додаткова лінія електропередач потужністю 10 МВт, для чого були побудовані окремі кабельні лінії для отримання «зеленого» тарифу. Пра, утворювана у результаті роботи установок, буде подаватись на технологічні потреби комплексу.

Вперше в Україні буде побудовано ємності діаметром 41 м, висотою 6,5 м та робочим об’ємом 80 000 куб м. Таких резервуарів буде побудовано 12 штук. Для доставки посліду будується об’їзна дорога.

Для першої черги заводу потужністю 10 МВт, в день буде використовуватись 460 т. курячого посліду, 60 тон кукурудзяного силосу, гною великої рогатої худоби - 60 тон, флотаційного шлаку - 160 кубічних метрів. При цьому буде вироблятись 120 000 метрів кубічних біогазу/день, 240 000 кВт/день електроенергії та пари - 150 т/день. Цей завод буде найбільшим у Європі заводом на курячому посліді.

Відповідно до плану, в кінці першого кварталу планується запустити когенераційні процеси, до кінця року - вихід на потужність 10 МВт.

Редакція бажає компанії "Миронівський хлібопродукт" успіхів у впровадженні енергозберігаючих технологій та дякує організаторам форуму за насичену та дуже цікаву програму заходів!

Автор: Дмитро Ходоров

You have no rights to post comments

2006-2020 Дорош Игорь
admin@renewable.com.ua
Использование любых материалов, 
размещенных на сайте, разрешается
при указании прямой ссылки.