Нова концепція енергоефективного будинку від компанії «Сахара»На початку квітня представниками компанії «Сахара» була презентована нова концепція пасивного будинку Sonnen Energie Haus усім бажаючим.

За словами Сергія Даниліва , технічного директора компанії, даний варіант будинку передбачає використання якісної теплоізоляції, геліоколекторів для нагріву води, пасивне використання сонячної енергії за рахунок орієнтації будинку та його затінення, грунтовий колектор (підігріває вхідне повітря за рахунок постійної температури грунту), вентиляційну систему з рекуперацією, герметичність конструкції будівлі, а також контроль якості будівництва. На відміну від попередньої концепції Sonnen Haus, де передбачено покриття теплової енергії на 50 % за рахунок сонця, у новому варіанті даний показник сягає 80%.

Нова концепція енергоефективного будинку від компанії «Сахара»

Згідно запропонованому представниками компанії «Сахара» концепту Sonnen Energie Haus, власнику будинку надається можливість модульного створення системи енергозабезпечення, використовуючи комбінації системних компонентів. Створюється оптимальна конфігурація для кожного об’єкту та кожного власника будинку. До елементів конфігурації входять: високоефективний вакуумний колектор AquaPlasma для опалення та гарячого водопостачання, додатковий нагрів з пелетним каміном, гігієнічне приготування гарячої води з Expresoo, повний контроль з SystaComfortTouch, фотоелектрична установка з модулем зарядки авто та інтелектуальна електроцентраль з блоком акумуляторів.

Зважаючи на те, що не всім потрібні усі елементи даного пасивного будинку, компанією пропонується кілька варіантів комплектації. До базового варіанту входять сонячна установка Paradigma / 2 колектори Aqua Plasma 15/40 ( площа - 6,98 м2, електричний нагрів ( потужність - 6кВт), комбінований бак Expresso 550 ( 550 літрів , теплообмінник ГВП ), вентиляційна установка з рекуператором Helios KWL EC 200 W ( розхід 200м3 ). Вартість цієї версії складає близько 13 тисяч євро.

Нова концепція енергоефективного будинку від компанії «Сахара»

До основного пакету входить сонячна установка Paradigma / 2 колектори Aqua Plasma 15/40 ( площа - 6,98 м2), камін пелетний з водяним контуром Pat / Wodtke ( потужність - 2-8кВт), комбінований бак Expresso 840 ( 840 літрів , теплообмінник ГВП),вентиляційна установка з рекуператором Helios KWL EC 200 W ( розхід 200м3). Вартість складає близько 17,5 тисяч євро.

Крім цього є варіант Стандарт, до якого входить сонячна установка Paradigma / 2 колектори Aqua Plasma 15/40 ( площа - 6,98 м2 ), пелетний котел Peletti Touch / Paradigma ( потужність - 15кВт), комбінований бак Expresso 550 ( 550 літрів , теплообмінник ГВП) та вентиляційна установка з рекуператором Helios KWL EC 200 W (розхід 200м3). Вартість цієї версії складає близько 21 тисячі євро. Пелетний котел за бажанням покупця може бути замінений на газовий конденсаційний котел.

В даних концепціях використовуються геліотермічні колектори PARADIGMA, які заслужено вважаються найкращими у світі за рахунок високих показників співвідношення вартості колектора до його продуктивності, високих показників виробленої енергії на один квадратний метр за період експлуатації на протязі 20 років тощо. Конструкція сонячного колектора AQUA PLASMA забезпечує високоефективну роботу навіть при розсіяному та мінімальному сонячному випромінюванні. Високорефлективний параболічний дзеркальний концентратор фокусує максимальну кількість сонячних променів на поверхню труби з абсорбером. Керамічне покриття захищає відбивач від атмосферних впливів та забезпечує тривалий термін експлуатації , без втрати рефлекторної здатності.

Нова концепція енергоефективного будинку від компанії «Сахара»

Крім цього, Ігорем Новаком, керівником відділу технічної підтримки, була представлена концепція SonnenEnergieHaus із використанням сонячних панелей Canadian Solar / 40 фотомодулів CS6P-260 BLACK ( площа - 65м2 ), мережевого інвертора Fronius Symo 10.0-3-M (потужність - 10кВт) та монтажної конструкції сонячних панелей Walraven. Дана конструкція дозволяє власнику використовувати для себе безкоштовну електроенергію, а надлишок продавати державі за «зеленим» тарифом, у разі проходження усієї необхідної дозвільної процедури. На даний час «зелений» тариф є одним з найвищих у Європі та складає 5,78 грн за 1 Квт/годину.

Окрім зазначеної концепції, присутні мали змогу ознайомитись з деревними та пелетними камінами від компанії Wodtke (Німеччина), офіційними дистриб’юторами якої є «Сахара». Дані каміни мають високі показники ефективності та своїм вишуканим видом доповнять інтер’єр будь-якої оселі.

Редакція порталу «Відновлювана енергетика в Україні» вдячна представникам компанії «Сахара» за надану можливість відвідати семінар.

Автор: Дмитро Ходоров

You have no rights to post comments

2006-2020 Дорош Игорь
admin@renewable.com.ua
Использование любых материалов, 
размещенных на сайте, разрешается
при указании прямой ссылки.